сабота, април 21, 2018

Дел од Гази Баба и Центар утре без вода

Корисниците на дел од М.Т.В., дел од Крњево, дел од Керамидница и бензинската пумпа Макпетрол утре ќе бидат без вода поради промена на затварач...

Во недела без струја делови од Центар, во понеделник од Гази...

Заради планирани технички зафати во дистрибутивната електро мрежа, без електрична енергија од 10:00 до 13:00 часот, ќе бидат корисниците од дел од улицата „Белградска“ во...

Дел од општина Центар утре без струја

Без напојување со електрична енергија утре ќе бидат корисници од улицата „Васил Главинов“. Корисниците од улицата „Васил Главинов“ во општина Центар утре од 7 до...

Делови од Кисела Вода и Центар утре без струја

Од „ЕВН Македонија“ АД е добиено известување дека, на ден 21.12.2017 година (четврток ), заради закажани технички зафати во дистрибутивната електро мрежа, без електрична...

Работник падна од покрив на зграда во Центар

Попладнево од засега непознати причини, работник падна од покривот на зграда во центар. Екипа на итната медицинска помош интервенирале по повик од граѓани. Настанот...

Делови од Ѓорче Петров и Центар утре без струја

Во периодот од 9 до 12 часот утре без електрична енергија ќе останат дел од корисниците од улицата „Исаија Маџовски“ во општина Ѓорче Петров. Од 12:40 до...

Утре без струја делови од пет скопски општини

Заради закажани технички зафати во дистрибутивната електро мрежа утре од 08:20 и од 12:30 без електрична енергија ќе останат корисниците од дел од  населеното ...

Строгиот центар на Скопје без парно

Поради дефект на топловодна мрежа кај ТЦ Палома Бјанка, прекината била испораката на топлинска енергја во објекти на строгиот центар на Скоје, информираат од...

„Донеси стар уред и земи ваучер со попуст за нов“- акција...

Стари и дотраени телевизори, машини, шпорети, електрични уреди. Секој од нас ги чува во подруми и остави. Електронскиот отпад содржи помеѓу 600 и 1000...

Општина Центар ќе прави новогодишна прослава со пари од спонзори

Општина Центар ќе организира новогодишна прослава на сквер „Јадран“ со пари од спонзори. Градоначалникот Саша Богдановиќ рече дека и годинава ќе има прослава за Нова...

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ОПШТИНСКИ ВЕСТИ