Интервју

Атиџе Муратова пред заминувањето во Холивуд

Атиџе Муратова (56) е спремна за Холивуд. Се надева дека Холивуд е исто така спремен за неа и за „Медена земја“ откако документарецот за...

Дали во Македонија е тешко да се биде геј: ,,Потешко е...

Ирена Цветковиќ е доктор од областа на родовите студии. Таа е активистка за човековите права на мар*инализираните заедници, а особено се занимава со активизам...

Интервју со првата дама: Стево секогаш знае да ме изненади со...

По професија е стоматолог на Клиниката за стоматологија во Скопје и професор на Стоматолошкиот факултет. Од неодамна е и Прва дама на Македонија. Нејзиното...

Димитар Тасевски – Мики човекот кој успеа да го донесе Миконос...

Димитар Мики Тасевски млад и урбан лик, добро познато лице во градот, човекот кој ги помести границите во ноќниот живот во Скопје со право...

Лена од Словенија го бара биолошкото семејство во Македонија

Родена во Скопје на 30 март 1998 година. Македонката со словенечки документи, Лена Јакопич по 20 години повторно се враќа во родната земја со...

Манекенството ми е прва љубов: Маја Глигоровска ги откри причините поради...

Кога и да се споменеше модна писта таа секогаш беше тука, во минатото не можеше да помине ниту една модна ревија без неа, успешна...

Андрија Милошевиќ: „Јас оваа земја не ја чувствувам како туѓа, тука...

Македонската публика секогаш е желна за добар хумор и смеа, поради тоа Македонскиот Народен Театар во петокот беше претесен за да ги собере сите...

Queen Real Tribute во Скопје: „Сме настапувале насекаде, но тука секогаш...

За многумина легендарната рок група Queen и нивниот фронтмен Фреди Меркури се најдоброто нешто што се појавило во светот на музиката било кога, па...

Ранко Стојановиќ: Во СИЗ „Македонија сообраќај“ – АМЕРИТ активно ги следиме...

„Од секогаш се стремиме на сите можни начини и во границите на нашите можности да им помогнеме на македонските превозници“.

Антониа Гиговска – „Кога повторно би се телепортирла на пробите на...

Седумнаесет годишната Антониа Гиговска македонската јавност ја запозна во регионалното талент шоу „Ѕвездичките на Пинк“, но по неговото завршување таа стана вистинска тин ѕвезда...

НАЈНОВИ