Струмичанка стана невеста во штипскиот затвор!

Два брака во еден ден склучени во штипскиот затвор. Две осудени лица судбоносното „да“ на своите избранички, решиле да го кажат уште додека ја...

ЦИКЛОНОТ ГЛОРИЈА НОСИ ИНТЕНЗИВНИ ВРНЕЖИ – ВНИМАВАЈТЕ! МОЖНО Е НЕВРЕМЕ И...

Во следните 48 часа циклонот ГЛОРИЈА ќе условува многу нестабилно време над нашата територија па така времето ќе биде променливо и нестабилно со локална...

МЕТЕОРОЛОГОТ ПОПОСКИ ПРОГНОЗИРА: ДОАЃА ГЛОРИЈА: ДЕСТАБИЛИЗАЦИЈА, ВРНЕЖИ И ГРМЕЖИ

Во текот на денов облачноста од југозапад малку ќе се зголеми па времето ќе биде умерено облачно со сончеви периоди. Под влијание на висинскиот циклон...

10 работни места во ЈЗУ Универзитетска клиника за трауматологија: ПЛАТА од...

ЈАВЕН ОГЛАС за вработување на 10 (десет) доктори на медицина на неопределено време 1. ЈЗУ Универзитетска клиника за трауматологија, ортопедски болести, анестезија, реанимација и интензивно лекување...

Почнува Богородичниот пост – има најстроги правила, ова е забрането да...

За православните христијански верници денеска почнува двонеделниот Богородичен пост, кој е посветен на Успението на Пресвета Богородица. Овој пост е востановен во молитвено сеќавање на...

Илјадници туристи на шопинг во Турција-падот на лирата ги направи багатела...

Туристите во Турција побрзаа да купуваат, искористувајќи го остриот пад на турската лира, што одеднаш ја зголеми нивната куповна моќ. Пред луксузните продавници на Шанел...

ВОНРЕДНО НА МЕТЕОРОЛОГОТ ПОПОСКИ: ВНИМАВАЈТЕ – ОПАСЕН ВИРУС ЈА НАПАЃА МАКЕДОНИЈА

Спарното, мачно и многу тешко време кое го имаме и ќе го имаме во текот на оваа недела ќе условува кај многу од граѓаните...

ПРИСТИГНУВА ДЕТАЛНАТА АНАЛИЗА ЗА ЕСЕН 2018 КОЈА ВООПШТО НЕМА ДА ВИ...

Со оглед на тоа дека полека но сигурно наближуваме кон есен 2018 па ние како и секогаш така и овој пат решивме навремено да...

НАЈАВА ЗА НЕСТАБИЛНОСТ, ЛОКАЛНА ПОЈАВА НА ПОРОЈНИ ВРНЕЖИ И ГРМЕЖИ КАКО...

Веќе во текот на утрешниот вторничен ден од југ и југозапад облачноста ќе биде нешто поголема односно времето ќе биде умерено облачно со сончеви...

Канада бара 48.000 шофери низ целата земја – платата за нив...

Здружението на возачи на камиони во Канада објави дека на транспортниот сектор му недостасуваат 48.000 возачи низ целата земја, а потребата за нив треба...

НАЈНОВИ

loading...