Вработените во Град Скопје годинава повторно ќе добијат K-15

Администрацијата во Град Скопје и вработените во Пожарната годинава ќе добијат К -15 во висина од 14.200 денари, најави градоначалникот Петре Шилегов. Тој на денешната...

КАТАСТРОФАЛНО НЕВРЕМЕ ГО ПОГОДИ РАДОВИШ – ГОЛЕМИ ПОПЛАВИ И СИЛЕН ГРАД...

Циклонот СИЛВИЈА во текот на вчерашниот ден во текот на попладнето услови СИЛНО НЕВРЕМЕ во Радовишкиот регион кое беше проследено со интензивни поројни дождови,...

Апсење на скопскиот аеродром, пожар во автобусот со број 2 на...

Вчера во 14.30 часот на Граничен премин Аеродром Скопје, при пасошка контрола, било констатирано дека К.А. (59) од Гостивар се наоѓа на листата со...

ДЕТАЛНА АНАЛИЗА НА ВРЕМЕТО – СЛЕДУВА КРАТКОРАЕН ПОРАСТ НА ТЕМПЕРАТУРИТЕ ПА...

Денес и утре (четврток) иако ќе имаме нешто помирна атмосфера сепак особено во планинските региони но и во оние населени места кој се во...

ЕКСКЛУЗИВНО: МЕТЕОРОЛОГОТ ПОПОСКИ ОТКРИВА ЗОШТО И КАКО СЕ ДАВААТ ИМИЊА НА...

Почитувани граѓани во изминатите неколку месеци Метеорологијата во државава значително напредува и поради тоа што започнавме со користење на имиња на циклоните и на...

Пуста да е туѓина: Ристе Ристески замина далеку, многу далеку (фото)

Во претходната сезона на регионалното музичко „Ѕвездите на Гранд“, македонскиот кандидат Ристе Ристески ја однесе победата и го освои првото место по гласовите на...

Овие претстави ќе се одиграат на Фестивалот „Гола Месечина“

Ова се претставите што ќе може да ги погледнете во официјалната конкуренција: 18.06.2018 „Једваносимсобоакаломистобо“ од Нејра Бабиќ и Алеш Курт, режија: Алеш Курт – Сараевски...

Кој ќе оди со велосипед на работа, ќе добива пари за...

Холандското министерство за инфраструктура предложи парична надохнада за велосипедистите кои на работа патуваат на две тркала. „Да излеземе од автомобилите и да ги земеме велосипедите....

ИЗМАМА: Македонците вчера масовно купувале авионски билети од лажна интернет страна

Граѓани вчера масовно купуваа авионски билети од лажна интернет страна, а кога сфатиле дека станува збор за измама вртеле во банките да им ги...

АНАЛИЗА НА МЕТЕОРОЛОГОТ ПОПОСКИ ЗА ДО КРАЈОТ НА НЕДЕЛАВА!

Влијанието на циклонот СИЛВИЈА останува се до крајот на неделава. Понатаму попладнево и вечерва ќе биде нестабилно на повеќе места со врнежи од дожд проследени...

НАЈНОВИ

loading...