ПР

СОЦИЈАЛНОТО ПРЕТПРИЕМНИШТВО И ИНТЕГРАЦИЈАТА НА РАНЛВИТИ КАТЕГОРИИ ТЕМА НА НОВИОТ ДОКУМЕНТАРЕН...

Во текот на август, филмската екипа предводена од режисерот Небојаша Јовановиќ, директорот на фотографија Дарио Секуловски и тонецот Илир Џељадини, престојуваше во Фондацијата Барка...

Два нови инстант лоза на Државна лотарија

Скопје, 16.8.2021, ‒ Државна лотарија ја збогатува палетата инстант лозови со лозовите „Макси златна рипка“ и „Аморoва стрела“. Трагачите по забава, игра и добивки...

Компанијата Зегин обезбеди спортска опрема за младите пингпонгари од Берово

Сопственикот на аптекарскиот бисер Зегин, Благој Механџиски, вчера донираше спортска опрема наменета за членовите на истоимениот пингпонгарски клуб „Зегин“ од Берово. Опремата се состои...

Подгответе се за летниот одмор со најмодерните и најуникатните костими за...

Летните одмори се во тек па доколку сеуште не сте ги одбрале модел на костим за кашење имаме одлична вест за вас, од сега...

Се враќа 3×3 баскет турнирот во Скопје Сити Мол

Здружението “3×3 Basketball” Македонија заедно со Скопје Сити Мол, 09ти и 10ти јули организираат голем спортски спектакл, 3х3 баскет турнир. Ќе се одржува на...

Што се случуваше за време на LATE NIGHT SHOPPING во Skopje...

Изминатиот викенд во Skopje City Mall се одржа тридневен Late Night Shopping. Оваа година, темата на тридневното шопинг искуство беше гламурозниот ретро Холивуд стил. Шопинг,...

­­­­­­Арсовска: Економската соработка со Хрватска има потенцијал за удвојување на трговската...

Сојузот на стопански комори на Македонија е дел од официјалната делегација на Претседателот на РСМ, Стево Пендаровски на Република Хрватска. Во рамките на посетата...

SKOPJE CITY MALL НАЈАВУВА LATE NIGHT SHOPPING ВО ХОЛИВУДСКИ СТИЛ

После повеќе од 1 година изолација, дистанца и многу малку можности за забава, се враќаме во стариот препознатлив стил и ви го најавуваме новото...

Quickfit Balance

Претходно-модулирана стандардна влошка, одлична за фитнес и други спортски активности, како и за употреба во секојдневните обувки. Претходно-модулираната поддршка на лакот на стапалото може...

ДАЈ ГОЛ ЗА НАГРАДА ВО СКОПЈЕ СИТИ МОЛ!

Сите фудбалски фанови со нетрпение го очекуваат најголемиот спортски настан и ги бројат деновите до почетокот на европското фудбалско првенство каде за прв пат...

НАЈНОВИ