сабота, април 21, 2018

ПРЕКРАСНИ ИНФОРМАЦИИ: ПРЕД НАС ВИКЕНД САМО ЗА ИЗЛЕТ ВО ПРИРОДА –...

За време на овој викенд територијата на Македонија ќе биде под влијание на висок воздушен притисок (антициклон) кој ќе услови прекрасно сончево време со...

(ФОТО) Автобус што патувал кон Македонија целосно изгоре, 46-те патници не...

Бугарски автобус, со 46 патници кои патувале кон Македонија, синоќа целосно изгорел на патот меѓу Ќустендил и Граничниот премин Ѓуешево-Деве Баир. Повредени патници нема, бидејќи...

Скопјанка се обидела да се самоубие: Испилна солна киселина, ја спасиле...

На 19.04.2018 година во 12:45 часот во Скопје, сосетката пријавила дека Ф.П.(54) откако се заканила дека ќе се самоубие се заклучила во станот. Од страна...

Со еден клик проверете си го стажот

Врз основа на лично барање, може да се спроведе непосреден увид во податоците за стажот на осигурување и платите. Фондот на пензиското и инвалидското осигурување...

Се менува законот и целата постапка за земање на кредит од...

Министерството за финансии подготвува измени на Законот за кредитно биро чија цел е воведување извештај за кредитната способност на кредитобарателите. Во согласност со Законот...

НАЈАВА ЗА ЗАСИЛЕН СЕВЕРЕН ВЕТЕР (БРЗИНА ДО ОКОЛУ 60 КМ/ЧАС) ДЕТАЛИ

Во текот на денешниот петочен ден како што и претходно најавивме ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец кој локално и повремено...

„Пежо“ се преврте на кров во Охрид

Нема сериозни повреди врз возачот на автомобилот што попладнево се преврте пред населбата Рача. Како што информира портпаролот на СВР Охрид, м-р Стефан Димоски, патничко...

Инцидент попладнево во Струмица: Фрчеле секири, интервенирале десетина полицајци

Три полициски автомобили, едно комбе и десетина полицајци попладнево по 15 часот интервенираа во Турското маало во Струмица. Според првичните информации на влезот во маалото...

Драма во Карпош: Малолетничка и нејзиното куче нападнати од пит бул...

Педесет и две годишниот Д.Т. вчера во полициската станица во Карпош пријавил дека околу 16:20 неговата малолетна ќерка и нивното куче, кое девојчето го...

Да и помогнеме на Мила: На ова 15-месечно бебе од Охрид...

Петнаесетмесечната Мила од Охрид, која боледува од дистрофија на мозокот, има потреба од итна операција во Кина. Нејзините родители не се во можност да...

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ОПШТИНСКИ ВЕСТИ