Република

Почнува Богородичниот пост – има најстроги правила, ова е забрането да...

За православните христијански верници денеска почнува двонеделниот Богородичен пост, кој е посветен на Успението на Пресвета Богородица. Овој пост е востановен во молитвено сеќавање на...

ВОНРЕДНО НА МЕТЕОРОЛОГОТ ПОПОСКИ: ВНИМАВАЈТЕ – ОПАСЕН ВИРУС ЈА НАПАЃА МАКЕДОНИЈА

Спарното, мачно и многу тешко време кое го имаме и ќе го имаме во текот на оваа недела ќе условува кај многу од граѓаните...

ПРИСТИГНУВА ДЕТАЛНАТА АНАЛИЗА ЗА ЕСЕН 2018 КОЈА ВООПШТО НЕМА ДА ВИ...

Со оглед на тоа дека полека но сигурно наближуваме кон есен 2018 па ние како и секогаш така и овој пат решивме навремено да...

НАЈАВА ЗА НЕСТАБИЛНОСТ, ЛОКАЛНА ПОЈАВА НА ПОРОЈНИ ВРНЕЖИ И ГРМЕЖИ КАКО...

Веќе во текот на утрешниот вторничен ден од југ и југозапад облачноста ќе биде нешто поголема односно времето ќе биде умерено облачно со сончеви...

ВОНРЕДНА БИОМЕТЕОРОЛОШКА ПРОГНОЗА НА МЕТЕОРОЛОГОТ ПОПОСКИ: СЛЕДУВААТ МНОГУ ТЕШКИ ДЕНОВИ

Во текот на новата недела како што претходно најавивме ќе ги имаме највисоките температури ова лето кој ќе се искачуваат во интервалот од 30...

ВНИМАВАЈТЕ СО КЛИМИТЕ ЗА ЛАДЕЊЕ: ВРЕМЕТО Е ОПАСНО, А ДОАЃААТ НАЈВИСОКИТЕ...

Ви препорачуваме во текот на следните денови што помалку да се изложувате под климите за ладење туку повеќе да пиете течности (вода и сок)...

ИСКОРИСТЕТЕ ГО МАКСИМАЛНО ОВОЈ ВИКЕНД: ПРЕКРАСНО ВРЕМЕ ВО ТУРИСТИЧКИТЕ ЦЕНТРИ

Продолжува периодот на стабилно, сончево и топло време со мала до умерена локална облачност и во туристичките центри во државава: Струга, Охрид, Преспа и...

Оглас за вработување во Општина Центар… Отворени се 24 работни места

ЈАВЕН ОГЛАС БРОЈ – 139/2018 за вработување на 24 државни службеници од група I, подгрупа I во Општина Центар за следните работни места 1. УПР0101Б04000 Раководител...

НАЈНОВА ВИКЕНД АНАЛИЗА НА МЕТЕОРОЛОГОТ ПОПОСКИ

За време на овој викенд и натаму ќе бидеме под влијание на релативно стабилна, сува и топла воздушна маса која ќе условува сончево време...

Кога плаќаме со картичка трошиме повеќе

Платежните картички, како иновација, се одличен изум кој заменува носење на многу кеш во себе, што им го олеснува и поедноставува животот и плаќањето...

НАЈНОВИ

loading...