Спорт

Кои спортски клубови добија финансиска поддршка од државата?

Агенцијата за млади и спорт ја реализира втората мерка од најавениот пакет мерки за систематска поддршка на спортот, а се однесува на спортските клубови...

Манасков кандидат за најдобро лево крило во историјата на Вецлар

Македонскиот репрезентативец Дејан Манасков се најде во изборот на Вецлар за најдобро лево крило кое го носело дресот на клубот. 27-годишникот настапуваше во бундеслигашот во...

Веселин Вујовиќ: Да ги средам проблемите, па може да се вратам...

Поранешниот тренер Вардар, Веселин Вујовиќ, за црногорските медиуми зборуваше за својата иднина, откако пред неколку дена ја прекина соработката со ППД Загреб. „Прво сакам да...

Самсоненко со соопштение до јавноста: Принуден сум да го вратам ФК...

Почитувани, Со превземањето на АД ФК Вардар Скопје во 2014 започнавме со реализирање на визијата да изградиме респектабилен и успешен фудбалски клуб. Со вложување на...

Олимписки игри следната година? Без вакцина против болеста тешко

Одржувањето на Олимпијадата во Токио закажано за следната година е малку веројатно, освен доколку дотогаш не се открие вакцина против оваа нова болест, предупреди...

Карачиќ стана македонски зет – Ја побара раката на убавата стумичанка...

Игор Карачиќ реши да стави крај на својот ергенски живот и официјално станува македонски зет. Хрватскиот репрезентативец и поранешен вардаров ракометар популарниот Кара ја...

Клоп и Симеоне прснаа во смеа по нивниот „претпазлив“ поздрав на...

Поздравувањето меѓу фудбалерите беше забрането во фудбалскиот свет поради новонастанатата ситуација, а тоа го почитуваат и сите членови на екипите кои ќе се појават...

Дарко Панчев ги омаловажи европските титули на РК Вардар

Легендата на македонскиот фудбал Дарко Панчев за српските медиуми даде интересна изјава кога се во прашање европските титули на Вардар. Тој изјави дека титулите немаат...

Официјално: Борко Ристовски и Марко Мишевски се враќаат во Вардар

Двајца нови играчи од денеска ќе бидат на располагање на тренерот Стевче Алушовски и до крајот на сезоната ќе го носат дресот на Вардар....

БРАВО ПАВЕЛ: Дете од Македонија освои златен медал на „Кик-боксинг Гран-при...

Претставникот на кик-боксинг клубот „АС“ од Делчево, Павел Стојчевски освои златен медал на Меѓународниот кик-боксинг турнир „Гран-при 2020“ кој се одржа во Сараево, Босна...

НАЈНОВИ