Свет

Снимен кобниот момент од трагичната несреќа во Венеција: Автобусот полн со...

Безбедносните камери го снимиле моментот кога автобус полн со туристи паднал од надвозник на височина од 10 метри во близина на Венеција, по што...

Голема експлозија во складиште во Бугарија, сопственикот бил познат трговец со...

Во бугарскиот град Карнобат, недалеку од црноморското пристаниште Бургас, во складиштето на еден од најголемите трговци со оружје, Емилијан Гебрев, дошло до експлозија, а...

Драма во Ханиоти: Двегодишно дете од Србија бранови го однесоа на...

Во грчкото летувалиште Ханиоти вчера ветерот и брановите го „однесоа“ двегодишно момче од Србија далеку од брегот. Момчето било на гумен чамец, објавија во...

СЛУЧАЈНА ИЛИ НАМЕРНА СНИМКА – погледнете го моментот кога исчезната подморница...

Аби Џексон (22 г.) работела како снимател на бродот „Polar Prince“ во неделата наутро кога исчезнатата подморницата со екипаж од пет лица се спуштила...

АМЕРИКАНСКАТА КРАЈБРЕЖНА СТРАЖА ЈА ОБЈАВИ ВЕСТА КОЈА ЈА ЧЕКА ЦЕЛИОТ СВЕТ

Исчезнатата подморница со пет члена на екипажот, остана без воздух за дишење. Подморницата управувана од OceanGate Expeditions, исчезна во неделата наутро во водите во близина...

Водачот на потрагата: Ќе ја бараме подморницата се додека има шанси...

Не е познато од каде потекнуваат звуците на удари кои канадскиот авион ги детектираше вчера, изјави контраадмиралот Џон Могер од американската крајбрежна стража, кој...

Убиецот од Младеновац направи хаос во затворот во Смедерево, неговиот цимерот...

Урош Б., кој на 4 мај во селата Мало Орашје и Дубона во Србија уби осум лица и рани 14, синоќа се степа со...

Кај Крушевац целосно изгоре автобус, патниците за влакно се спасија

Попладнево, во Србија, во близина на селото Мајдево кај Крушевац, целосно изгоре автобус на компанијата „Југопревоз“ кој сообраќа во приградски сообраќај, но за среќа...

Девојче силувано и во засолниште во Косово: Наместо спас од бруталното...

Од Мрежата на жени од Косово укажаа на скандалозниот настан што се случи во Центарот за рехабилитација каде беше силувано 11-годишно девојче. Како што објави...

Два посилни земјотреси во Турција и еден во Романија

Земјотреси со интензитет од 4,4 и 4 степени се регистрирани рано изутрината во јужните турски покраини Малатија и Кахраманмараш, јави турската приватна телевизија НТВ,...

НАЈНОВИ ОБЈАВИ