Забава

Еден знак ќе добие преубави вести: Дневен хороскоп (31.03.2023)

Овен Следните неколку дена ќе бидете многу нерасположени поради лоши вести во врска со деловен неуспех. Поддржани сте од партнерот и тоа многу ќе ве...

Кои 3 хороскопски знаци ги очекува голема среќа во април?

Април е периодот кога насекаде околу нас се чувствува радост и позитивна енергија. Затоа е прекрасно да започнете нешто ново во април, да го...

По 960 обиди положила возачки испит, па „Хјундаи“ ѝ подарил автомобил

По 960 обиди положила возачки испит, па „Хјундаи“ ѝ подарил автомобил Јужнокорејката Ча Са-Сун не се откажала додека не го положила возачкиот испит и го...

Јовески за случајот со починатата Јана: Обдукцискиот наод го немаме, работиме...

Јавното обвинителство работи на расветлување на случајот со починатото малолетно девојче во битолската болница. Јавниот обвинител на РСМ, Љубомир Јовески, изјави дека се обезбедуваат сите...

Се враќа стара љубов за еден знак: Дневен хороскоп (30.03.2023)

Овен Ситуацијата во кругот на семејството е многу интересна бидејќи постои решение на кое не сте навикнати. Личноста под знакот Девица е голема деловна пречка...

Убава деловна понуда за еден знак: Дневен хороскоп (29.03.2023)

Овен Имате многу планови и очекувате брза реализација. За жал, работите не се развиваат со посакуваното темпо. Додека чекате нешто да започне, губите драгоцено време,...

До крајот на март овие хороскопски знаци ги очекуваат големи предизвици

Јарец Јарците можат да бидат први „на удар“, поради положбата на Марс, кој од 25 март преминува во знакот на Рак, односно поминува низ нивната...

Проверете дали имате ваква монета од 2 евра, можете да заработите...

Паричка од две евра вреди две евра, нели? Па, не мора! Монетите со погрешен печат се особено популарни кај колекционерите – и затоа понекогаш се...

Два знаци ќе добијат унапредување на работното место: Дневен хороскоп (28.03.2023)

Овен 21.3.- 20.4. Ќе бидете зафатени со обврски, па нема да имате многу време за забава и релаксација. ЉУБОВ Уживајте, но пазете се од слаткоречивите додворувачи. РАБОТА...

НАЈСРЕЌНИТЕ ДЕНОВИ ВО АПРИЛ: Датуми кои носат позитивни АСПЕКТИ – Искористете...

4-ти април – огледало датум 04.04. – Бројот 4 во нумерологијата претставува комбинација од 4 елементи – земја, вода, оган и воздух. Обидете се...

НАЈНОВИ ОБЈАВИ