Забава

Исполнување на долго очекуваните љубовни желби за Бикот, трансформации на работното...

Овен 21.3-20.4. Љубов: Страста што ќе ја покажете кон другата страна понекогаш ќе ја плаши. изгледа како точно дазнаете што сакате и очекувате да ви...

Ставете лимон во собата во која спиете: Ќе се воодушевите од...

Познато е дека лимонот е богат со витамин Ц и одлично влијае на вашето здравје. Се препорачува да се јаде кога сте настинати или...

Заедно имаат 214 години, прославија 79 години во брак (ВИДЕО)

Нов рекорд во Гинисовата книга на рекорди е новата најстара брачна двојка во светот. Тие имаат 214 години заедно и живеат во Еквадор. Хулио Цезар...

Публиката се расплака поради девојката со ангелски глас: Таа има само...

30-годишна девојка по име Џејн пред неколку дена се појави на познатиот натпревар „Америка има талент“ и изведе авторска песна посветена на нејзината борба...

Четири хороскопски знаци кои често се вљубуваат во погрешни личности

Поради нивната личност, овие четири знаци често избираат партнери од осаменост и потреба од малку внимание од сосема погрешни причини. Овен Родените во овој знак сакаат...

Омилениот доручек без квасец и чекање на тестото да нарасне: Уштипци...

Доколку немате идеја за понеделнички доручек, во продолжение ви претставуваме рецепт за брза и едноставна подготовка, од кој прсти ќе излижете. СОСТОЈКИ: 1 јајце, 150...

КАКО ДА НАПРАВИТЕ ШПОРЕТОТ ДА ИЗГЛЕДА КАКО НОВ ЗА ПЕТ МИНУТИ:...

Чистењето на шпоретот честопати е вистинска мака, но само ако не ги знаете вистинските трикови што заштедуваат време и нерви! Професионалната чистачка, која го води...

Важен повик за Овенот, одлично расположение за Бикот: Дневен хороскоп (14.06.2021)

Овен (21.03 – 20.04) Обиколени сте со многу топлина од вашите пријатели и најблиските, релаксирајте е и наполнете си ги батериите за да бидете подготвени...

„Фалангата“ со песна упадна на преносот на убава романска новинарка (ВИДЕО)

Ниту дождот не ги спречува македонските навивачи да уживаат во сонот наречен Европско првенство (ЕП) во Букурешт. Нашите навивачи се се побројни од час...

Еден хороскопски знак не бара ЉУБОВ, туку своја КОПИЈА

Во деновите сме кога транзитното Сонце се движи низ знакот на Стрелец, и тоа е убава можност да погледнеме назад како овој знак се...

НАЈНОВИ