Љубов

Како да му дозволите некому засекогаш да си замине: Понекогаш така...

Колку и да сакате вашата љубовна врска да трае засекогаш и да биде исполнета со љубов и разбирање, понекогаш тоа едноставно е невозможно. Не...

Сите зборуваат за нив, тој е политичар, таа модел, нов пар...

Поранешниот Директор на Управата за спречување перење на пари, Ване Цветанов на социјалните мрежи објави фотографија со својата нова љубов. Станува збор за Дунавка...

„Кукавиците не се способни за љубов, љубовта е привилегија на храбрите”

Љубовта е неисцрпна тема. Многу нешта се кажани за љубовта и тие остануваат забележани. Ова се некои од нив, оние кои продираат до самата суштина...

Се вљубиле во основно училиште, но патиштата им се разминале: 33...

Дарен Артур (45) и Кели Чиверс (45) од Милтон Кејнес се вљубиле еден во друг уште во основно училиште, но подоцна животот ги разделил,...

Правило од 1901 година: Колку треба жената да биде помлада од...

Дали некогаш сте слушнале за љубовно правило дека мажите треба да изберат жена која има половина од нивната возраст, плус 7 години? Станува збор за...

Кои се квалитетите кои треба да ги има вашиот партнер?

Ги поддржува вашите одлуки Вашиот партнер треба најмногу да ве поддржува и поттикнува да истраете во вашите напори. Додава вредност во вашиот живот Во никој случај не...

Од семејна среќа до исушени бели цветови: Каква порака крие Денот...

14 февруари, односот Свети Валентин или Денот на вљубените секоја година се' повеќе добива на значење и го привлекува вниманието на оние кои се...

Љубовта на родителите може само да се шири, никогаш нема да...

Оваа мајка го користела секој момент да предизвика насмевка на нејзиното дете. Млада мајка од Романија, прерано го изгубила еден од родителите. Вложувала големи...

Кои хороскопски знаци се верни – за мажи

На овие хороскопски знаци изневерувањето никогаш не им паѓа на памет. Овие се трите најверни хороскопски знаци. Овен Кога бара партнерка, Овенот бара личност со која...

Жељко Јоксимовиќ проговори за љубовта на неговиот живот: Јована го освоила...

За прв пат, Јоксимовиќ раскажа интересен детаљ од почетокот на нивното запознавање и откри дека тој првично малку се двоумел, но Јована „го купила“...

НАЈНОВИ