Љубов

Љубовта на родителите може само да се шири, никогаш нема да...

Оваа мајка го користела секој момент да предизвика насмевка на нејзиното дете. Млада мајка од Романија, прерано го изгубила еден од родителите. Вложувала големи...

Кои хороскопски знаци се верни – за мажи

На овие хороскопски знаци изневерувањето никогаш не им паѓа на памет. Овие се трите најверни хороскопски знаци. Овен Кога бара партнерка, Овенот бара личност со која...

Жељко Јоксимовиќ проговори за љубовта на неговиот живот: Јована го освоила...

За прв пат, Јоксимовиќ раскажа интересен детаљ од почетокот на нивното запознавање и откри дека тој првично малку се двоумел, но Јована „го купила“...

Никогаш не е доцна: Тој има 100, а таа 103 години...

Новопе*ените младенци Џон и Филис Кук се венчале во еден старечки дом во Охајо. Но, тоа и не би било толку необично доколку Џон...

Раде Нуне рипна во тавче: Познати имиња од македонската естрада заблескаа...

Раде, минатата година ја запроси својата девојка, Ивана Стојанова, со која беше во врска 4 години. Цела година подготовки, и конечно застана на лудиот...

Сопругата на Шумахер: Никогаш нема да заборавам што направи за мене

Корина Шумахер, сопругата на славниот возач на Формула 1 ,Михаел Шумахер отворено прозборе за седмострукиот шампион. “Тој направи сè за мене. Не заборавив кому да...

Таа се разведе, а тој до неодамна беше со друга: Стефан...

Пејачот на братското дуо „Некст тајм“, Стефан Филиповски има нова љубов. Според естрадниот ТВ магазин „Бекстејџ“, пејачот расчистил со поранешната девојка со која беше во...

Момчето на Ипек е еден од најубавите турски актери кој го...

Иако во серијата „Истанбулската невеста“ го игра ликот на лошата Ипек, која на многумина им го загорчува животот, турската актерка Дилара Аксујек приватно води...

Љубовта цвета: Марјана Станојковска на ручек со семејството на Пеце Наумовски...

Кога сте јавна линност ретко може да го сокриете приватниот живот од очите на јавноста, меѓутоа на македонската водителка Марјана Станојковска тоа одлично и...

Игор Карачиќ и манекенката Душица потврдија дека се во врска: Специјално...

Денививе на големо се пишува за врската на ракометарот Игор Карачиќ и манекенката Душица Андоновска. Имено, естрадниот магазин „Бекстејџ“ прв објави за нивната романса,...

НАЈНОВИ