Забава

(ВИДЕО) Еве која македонска ѕвезда влегува во „Твоето лице звучи познато“

Наскоро започнува новата сезона на мега популарното шоу „Твоето лице звучи познато“ каде што претходната година победи Даниел Кајмакоски,  Наскоро започнува ова хумантирано- забавно шоу...

Ќе ги препознаeте ли: Како изгледале Шенка и Ѓорѓи Колозов на...

Најпознатиот македонски цар од Народните приказни, Ѓорѓи Колозов и неговата сопруга Шенка на една ретка фотографија од младоста на овие актерски легенди. А еве ги...

(ФОТО) Овој балканец е најсексапилниот доктор во светот

Пластичниот хирург Василије Вујовиќ (28) од Белград најпрво ја воодушеви својата домашна јавност, а набрзо потоа и британскиот Daily Mail, којшто го прогласи за...

Диџеј на „Tomorrowland“ го пуштил Синан Сакиќ – настанал тотален хаос...

Ако мислевте дека турбофолкот и електронската музика не одат заедно, Диџеј Салваторе Ганачи ќе ве разубеди. Тој на популарниот фестивал на електронска музика Tomorrowland во...

(ФОТО) Првата теткина љубов денес е прваче: Внуката на Каролина тргна...

Каролина ја обожава својата внука Луција, па од нејзините концерти до лулашките во паркот, тие секаде се заедно. Денеска Луција стана прваче. Тета денеска...

Ако имате некој од овие стари мобилни телефони, може да заработите...

Доколку некаде во некоја фиока пронајдете стар мобилен телефон кој не го користите – Не го фрлајте! Можеби токму тој мобилен телефон спаѓа во т.н...

(Фото) Катарина Ивановска и Вања на Миконос, фотографии за кои не...

Островот на забавата е изборот на малиот Вања ова лето. Иако има само три месеци, Вања е шетано момче. Топлите летни денови ги мина во...

Мајката на Роналдо и забрани на снаата да се слика гола,...

Нема мир во домот на Кристијано Роналдо. Мајката на Кристијано Марија Долорес неодамна остро ја критикуваше идната снаа Георгина Родригез, велејќи дека мајката на нејзиниот...

За 48 часа клетките на ракот се распаѓаат: Оваа билка ги...

Ова растение можеме да го видиме насекаде околу нас. Тоа има многу лековити својства и сè што треба да направите е да го соберете...

Дунавка си доби конкуренција! – Видео

Вакво кршење ретко се гледа! По настапот на нашата Дунавка, оваа девојка дефинитивно и станува конкуренција. Погледнете! https://www.youtube.com/watch?time_continue=60&v=WBJ87918RvE

НАЈНОВИ

loading...