Забава

(ВИДЕО) Гаро Тавитјан сними сингл со Американката Паула Си

Новиот сингл на Гаро Тавитјан, насловен „Ocean Dream“, беше објавен деновиве, а од вчера на Јутјуб е поставен и видеоспотот. Песната е со одличен...

„Деспасито“ на охридски начин: Најсмешната пародија на песната – Видео

Актерот и комичар Никола Тодороски се надмина себе си со новата преработка на „Деспасито“, овој пат на охридски начин. Со оглед на тоа дека видеото веќе...

Диета на Д-р Жан Митрев: За 19 дена до неверојатни 15...

ДИЕТА ЗА 15 ДЕНА од болница-Кардиологија) Доручекот е ист во текот на 15 дена, а се состои од 1 овошје (портокал, круша, праска, диња, лубеница, не...
Три круши 2016, општина Кисела Вода

Се налути Наум Петрески: „Државава е полна со копуци“

Фолк-пејачот Наум Петревски сериозно им се налути на возачите кои по патиштата, наместо со средни светла, возат со долги и со светла за магла....

Солзи и прегратки: Анџелина и Бред се сретнаа по една година

Беа бескрајно искрени еден кон друг и одлучија да се обидат да бидат повторно заедно, тврди Ијан Халперин, биограф на холивудската довјка. Целосно неочекувано,...

За кирија во вакви станови во Автокоманда луѓето трчаат да платат...

Просечната квадратура на ваквите станови е 400 квадрати, воглавно имаат по неколку нивоа, па дури и сопствени винарии.Додека студентите на секој почеток во септември...

Кејт Мидлтон за топлес фотографиите ќе земе 100.000 евра од „Closer“

Францускиот суд пресуди дека забавното списание Closer треба да им плати отштета од 100.000 евра на војводата и војводката од Кембриџ, принцот Вилијам и...

Витаминот Б17 не е лек против рак, туку отров?

Алтернативните методи за лекување на рак често претставуваат последна сламка за спас на хроничните пациенти со рак, особено кај оние со многу мала надеж...

(Фото) Топ 8 машки фризури кои ќе бидат тренд во 2017-та

Наспроти класичните машки фризури кои никогаш нема да излезат од мода, во 2017-та година се очекува уште неколку фризури да бидат модерни. Бритон фризура Името го...

Видео кое ја крена јавноста на нозе – Човек тврди дека...

Човек по име Рудолф Бреус измислил метод од 42 дена исхрана ограничена само на сокови од органско произведен зеленчук. Неговиот метод, како што вели тој,...

НАЈНОВИ

loading...