Патувања

Има ли ајкули во Грција? Паника меѓу Македонците кои летуваат таму...

Ајкулите не се толку чести во Грција, но сепак се случило таму да ги видат туристите. Дали има ајкули во Грција? Пар кој има свој...

Сметка за ќебапи на хрватско приморје го шокираше регионот

Во морето на големи поскапувања, во кое до сега водеа трговците на мало, сега со високите цени шокираат угостителите. Еден таков случај ни доаѓа од...

Прескапо за македонски стандард: Aранжманите во Црна Гора летово поскапи за...

Цените за летување на црногорското приморје во главната туристичка сезона ќе бидат за 30 отсто повисоки од лани. На порастот на цените најмногу влијае инфлацијата...

Најевтин град во Европа: Пивото чини помалку од 2 евра, влезот...

Оваа европска дестинација не е сместена во студени, пасивни подрачја, не е ниту во нашето соседство, но затоа вреди да се посети. И, не само...

Сакате да летувате во Дубровник: Tопка сладолед пет евра, паркинг еден...

Дубровник e дефинитивно еден од најскапите градови во Хрватска, бидејќи води по цените на производи. Двајца туристи кои останале само два дена ги споделија...

Трите најпопуларни плажи на грчкиот остров каде Македонците одат често се...

Иако сме во екот на летната туристичка сезона, високите температури во Грција ги принудија властите да воведат мерки за заштита на населението и туристите. На...

Кафе 15 евра, шпагети 600 – Ценовник од Миконос кружи на...

Од почетокот на летната сезона започнале приказни за цените за летување на различни туристички дестинации, а кај нас најмногу се споменува Грција како една...

Ако одите за Црна Гора, побарајте го овој скриен рај во...

Будва, Котор, Тиват, Сутоморе, Херцег Нови – само дел од туристичките дестинации кои Македонците секоја година ги одбираат ако летуваат во Црна Гора. Јадранското...

Млад брачен пар за мини ручек на Миконос платил над 400...

Новопечена брачна двојка од Канада заминала на меден месец, а меѓу дестинациите кои ги посетиле биле Грција и островот Миконос. Таму ги пресретнала непријатна...

Идеално за одмор: Во оваа земја лежалки и чадор чинат само...

Кипар е една од омилените дестинации на туристите од Србија, но бидејќи островите генерално се сметаат за поскапи дестинации, преовладува мислењето дека ги посетуваат...

НАЈНОВИ ОБЈАВИ