Здравје

Што велат експертите: Дали навистина ја губиме телесната тежина ако пиеме...

Се чини дека водата за пиење е решение за сите проблеми. Ова е дефинитивно еден од најлесните начини за подобрување на вашето здравје, напнатост...

Една чаша солена вода треба да конзумирате секој ден: Дознајте ги...

омбинацијата од чиста морска сол и вода како дел од редовната прехрамбена рутина може да го регенерира нашиот организам на следните начини. Бенефициите на вода...

Дали е штетно да ја зовривате водата? Ако го правите ова...

Ако еднаш зовриете вода, таа станува почиста и побезбедна за пиење, меѓутоа ако тој процес го повторите уште еднаш, ризикувате да предизвикате проблеми со...

4-те тајни за витката фигура на Јапонките

Јапонките се едни од жените со најфина и најубава силуета на светот. Ова се должи на фактот дека тие ги почитуваат неколку сосема едноставни трикови...

Дали минералната вода навистина може да биде штетна за здравјето и...

Со топлите денови, сите сакаме вкусни (и здрави) начини да ја угаснеме жедта, но едно прашање трае од година во година, секое лето: може...

Познат нутриционист откри: Само еден грам од овој зачин менува 60...

Овој зачин е еден од најздравите зачини, бидејќи има антибактериско, антивоспалително и антиканцерогено дејство. Куркумата го зајакнува имунитетот, а добра е за надворешна употреба кај...

ПИЕТЕ КАФЕ НА ПРАЗЕН ЖЕЛУДНИК? Еве што му правите на вашиот...

Протеините кои остануваат неразработени во телото, можат да предизвикаат многу здравствени проблеми како подуеност, иритација или запаление на цревата, па дури и рак. Иако знаеме...

Како на природен начин да се ослободите од херпесот за само...

Херпес симплекс е вирусно заболување на кожата, што се појавува како резултат на пад на имунитетот, но често и како последица на стрес. Обично се...

Бидете внимателни: Причини кои предизвикуваат мигрена

Мигрената влијае на милиони луѓе низ целиот свет. Овој вид главоболка може да има многу форми - од блага до тешка со различни нијанси....

Како да знаете дали да ставите мраз или нешто топло на...

Секојдневните предизвици на кои го изложувате вашето тело може да доведат до различни повреди – без разлика дали се работи за спортски повреди или...

НАЈНОВИ