Живот

Животната приказна на доктор кој работи во Шведска: “Заработувам 4.500 евра...

Во редакцијата на веб страната „Slobodna Dalmacija“ пристигнало писмо од доктор од Далмација кој заминал да работи во Шведска, во кое ја раскажува неговата...

Светски популарен рецепт – Леб кој личи на облак, многу лесно...

Рецепти од само само три состојки, во моментов се најпопуларни во целиот свет. Еден од последните е оној за таканаречениот „Облак леб“. Имено, за овој...

Омиленото овошје на Клеопатра. Еве зошто треба да го јадете

Смоквата е медитеранско овошје на кое многумина не можат да одолеат. Споменато е во вавилонските записи и било омилено овошје на Клеопатра. Смоквите и нивните...

Девица понуда за работно место, Близнаци ќе ви годи дружба со...

Овен (21.03 – 20.04) Уште еден ден со проблеми на работа. Ако очекувавте овој ден да ви донесе успех, тогаш откажете се од таа идеја....

Ова се петте најопасни раси на кучиња во светот

Кучето е најдобриот пријател на човекот. Тој го забавува, го штити и брани сопственикот. Кучињата можат да станат агресивни кон странците, па дури и...

Тајната на кристално чистите огледала е во состојката која се наоѓа...

„Мама Мила“ на социјалната мрежа ТикТок ја откри малата тајна што ќе направи голема разлика при чистењето на огледалата во вашиот дом. Имено, откако неодамна...

Овие знаци се најголемите трошаџии, според хороскопот, тие се ужасни со...

Сите ние сакаме малку да се опуштиме и одвреме навреме да трошиме повеќе пари на одредени работи што нè прават среќни. Без разлика дали...

Откријте ги сите начини на кои можете да ја користите проѕирната...

Проѕирната кујнска фолија повеќе не мора да се користи само за покривање на остатоци од храна. Нејзината употребна моќ е многу поголема отколку само...

Девет едноставни трикови кои ќе ви помогнат да заштедите пари

Кога ќе земете плата, направете список на сè што треба да платите, од комунални услуги и кредити, до осигурување. Организирајте ги остатокот од парите,...

Денес е Св. Пантелејмон, еве зошто на тој ден треба да...

Свети Пантелејмон се родил во Никомидија од татко незнабожец, Евсторгиј, и мајка христијанка, Евула. Во младоста ја изучи лекарската вештина. Подоцна поверува во Христа...

НАЈНОВИ