Цеца го откри датумот на пораѓање на Богдана: Крстан пристигнува на роденденот на покојниот Аркан?

ИЗВОРСкопје24
|

Фолк ѕвездата Светлана Цеца Ражнатовиќ откри кога бил терминот за породување на Богдана за време на вечерата со нејзините блиски пријатели.

Имено, фолк ѕвездата истакна дека се надева дека, по доаѓањето на второто дете, парот ќе и додели повеќе од старателството над Жељко.

– 19 или 17 април, тогаш е терминот. Ќе се вика Крстан. Видовме на 4г и личи на тато колку што можевме да кажеме. Се надевам дека кога ќе се роди второто бебе ќе им треба простор за да ми го дадат Жељко уште малку – рече Цеца во новата, 25-та епизода од документарно-фантастичниот серијал „Цеца шоу“ што се емитува на Телевизија Блиц.

Таа исто така додаде дека Вељко посакува тоа да биде 17 април, денот кога се родил неговиот татко Жељко Ражнатовиќ Аркан.