Цеца и Марија се скараа поради кандидат – Цеца ја нарече Марија „Вештерка“

ИЗВОРСкопје24
|

Синоќа во натпреварувањето на „Ѕвездите на Гранд“ дојде до кавга помеѓу Светлана Цеца Ражнатовиќ и Марија Шерифовиќ, но на крајот сето тоа беше само шега.

Кандидатот кој синоќа во „Ѕвездите на Гранд“ предизвика вистинска врева е Никола Самарџиќ, кому ова му беше прво претставување на сцената, а иако на почетокот немаше гласови, Никола заврши со четири гласа.

Првата песна ми беше катастрофа – рече Бекута, додека Босанец остана воздржан. Кандидатот најмногу и се допадна на Цеца , а Марија се пошегува и додаде:

– Не се сомневаме!

– Без префрлање вештерко, ќе те изгорам – и рече Цеца на Шерифовиќ.