Цеца не штедеше пари за транспортерот во кој Вељко го изнесе наследникот од болница

ИЗВОРСкопје24
|

Вељко и Богдана денеска својот син го одведоа дома во својата вила на Дедиње.

Сите забележаа дека Вељко го изнесе својот син од болница во транспортер на кој имаше дизајн со тигар, инаку симбол на српската волонтерска гарда, чиј командант бил Жељко Ражнатовиќ Аркан, а истиот го дизајнирала славната британска пејачка Палома Фејт, која го дизајнирала изгледот на неколку бебешки колички.

Неговата цена на официјалната веб-страница е 999,95 фунти, или 1.122 евра.

Да потсетиме, Богдана со царски рез го роди Жељко, а истиот го изврши д-р Миленко Пророшиќ, кој ја породуваше и мајката на Вељко, Светлана Цеца Ражнатовиќ,