„Јас сум среќна и исполнета жена“ Цеца проговори за љубовта, па ја спомна оваа колешка „Ја обожавам“

ИЗВОРСкопје24
|

Светлана Цеца Ражнатовиќ неодамна имаше концерт во Краљево, кој го нема посетено долги години.

По тој повод таа проговори за нејзиниот емотивен живот и семејство, како и за пријателството со Дара Бубамар:

– Јас сум среќна, задоволна, исполнета жена. Доволно ми е што семејството ми е живо и здраво, кариерата ми е светла. Благодарна сум на Бога за сите благослови – рече таа.

Цеца ја пофали колешката Дара Бубамара.

– Дара е моја долгогодишна пријателка, се дружиме од почетокот на деведесеттите. Тоа пријателство никогаш не доживеало осцилации, секогаш имало здрави темели, го обожавам. Секогаш толку многу ме смее. Позитивна жена, полна со позитивна енергија. И никогаш не забележав ни грам злоба кон другите луѓе во неа, таа само се гледа себеси, своето семејство и ги става своите грижи на радост. Што е убава особина за неа, таа само зрачи со позитивна енергија. – изјави пејачката.