Цел град на Winter Last Minute Sale во Скопје Сити Мол

ИЗВОРSkopje City Mall
|

Ниските температури надвор направија Skopje City Mall да има обезбеди уште пониски, односни екстремно ниски цени. Од денеска па се до почетокот на февруари во Скопје Сити Мол започнуваат најголемите попусти и промоции кои закупците ќе ги понудат на зимските колекции.

„Периодот на празниците знае да биде навистина тежок за домашниот буџет, и затоа заедно со нашите закупци се погриживме нашите посетители да уживаат во екстремно ниски цени, замрзнати цени, големи акции и промоции. Овие попусте се последни кога се работи за есен/зима колекциите. Затоа ги повикуваме сите посетители и љубители на шопингот во овие зимски денови да не посетат и да уживаат во големиот избор кој им го нудиме “ – изјавија од Скопје Сити Мол.

Акцијата Winter Last Minute Sale е последна акција во која ќе можат да се купат производи од есен/зима колекциите по пониски цени, а во неа учествуваат речиси сите продавници од трговскиот центар. Таа доаѓа паралелно со периодот кога речиси насекаде во светот започнува големата зимска распродажба или ликвидација на пследните парчиња по супер ниски цени.