Четири хороскопски знаци заштитени од хаосот кој доаѓа утре среде младата месечина во Стрелец

|

Младата месечина на 23 ноември во Стрелец ќе го тестира нашето знаење и ќе не инспирира да ја истражиме периферијата на нашите комфорни зони и ќе донесе среќа и задоволство на овие хороскопски знаци.

Во астрологијата, младата месечина најавува нови промени. Бидејќи ова се случува во Стрелец, кој е познат како огнен знак кој секогаш копнее за следната авантура, ќе следи бурен период полн со пресврти за сите знаци од Зодијакот, освен за неколку избрани среќници. Еве за кои хороскопски знаци станува збор:

БИК

Нови почетоци доаѓаат во вашиот живот. Стрелецот ве поттикнува да ги напуштите границите на вашата зона на удобност и малку да експериментирате, што може да биде интензивно – но веселата природа на огнениот знак ве прави оптимисти. Се откажувате од она што повеќе не носи радост во вашиот живот.

Оваа промена пристигнува како лек на рана и го потсетува Бикот дека кога една врата се затвора, секогаш се отвора друга.

ЛАВ

Дали се чувствувате енергично во моментов? Младата месечина ги активира вашите области на креативност и задоволство, па затоа е време да ја создадете вашата уметност или да ја канализирате вашата внатрешна божица на сексот.

Научивте многу тешки лекции во последно време, но оваа млада месечина ќе донесе нова возбуда во вашиот љубовен живот.

СКОРПИЈА

Младата месечина носи среќа токму сега, особено кога се во прашање вашите финансии и самодоверба. Впијте го изобилството што оваа месечина може да го понуди, претворајќи ги вашите проекти во нешто профитабилно.

Штотуку преживеавте многу интензивна роденденска сезона и треба да се радувате на новата месечина од Стрелец. И тоа најмногу се одразува во однос на парите.

ВОДОЛИЈА

Младата месечина е дополнителна поддршка за вас, Водолија. Вашата друштвена мрежа расте или се поврзувате со вашите пријатели на нови и значајни начини. Што и да правите или поминувате, знајте дека можете да се потпрете на другите.

Собирите кои во овој период ќе ги има во изобилство доаѓаат со слатки подароци.