ЧИНИ НЕВЕРОЈАТНИ 100 МИЛИОНИ ДОЛАРИ: Изгледот на вилата на Дрејк во Торонто (ВИДЕО)

ИЗВОРСкопје24
|

Дрејк е еден од најпродаваните музичари на денешницата и благодарение на ова може да се пофали со неколку стотици милиони во банка.

Кога имате волку пари, нормално е малку да се разгалите, а изгледа Дрејк, како и повеќето познати, не штeдeл кога го правел неговиот дом.

Вилата што ја изгради Дрејк во Торонто се наоѓа во навистина популарно маало и пејачот е опкружен со многу славни соседи. Се проценува дека градењето и уредувањето на вилата го чинело Дрејк околу 100 милиони долари, а во видеото можете да погледнете што сè има внатре.

ој стана познат за играње на ликот Џими Брукс на телевизиската серија Degrassi: The Next Generation. Тој направи песна со Rita Ora и The Weeknd. Во јуни 2009 Грахам потпишал снимачки договор со продуцентската куќа на Лил Вејн Young Money Entertainment. Неговиот прв албум Thank Me Later бил издаден на 15 јуни 2010 и дебитирал на првото место на Billboard 200. Албумот до сега има добиено платинум во САД. Неговиот втор студиски албум ќе го издаде во март или април 2011 под насловот Take Care.

Грахам има работено со неколку хип-хоп артисти како Лил Веј, Јанг Џи-Зи, Кејни Вест, Еминем и Џеј-Зи. Познат е и по соработката со Ријана во песната „What’s My Name?“ вклучена во петтиот албум на Ријана Loud која воедно е и првиот негов #1 хит во САД и Велика Британија, додека деветти и петти на Ријана.