Чиста петка од Тамара: Откако ја испеа „Тешко без тебе“ ова девојче добива река коментари (ВИДЕО)

ИЗВОРСкопје24
|

Младата пејачка Лара Иванова ги почасти своите пријатели и обожаватели со видео каде ги изразува своите вокални способности, на што мораме да признаеме дека сме пријатно изненадени.

Имено, во видеото што го објави на својот Инстаграм профил македонската убавица ја пее песната „Тешко без тебе“ на Тамара Тодевска, каде на момент се добива впечаток дека го презела гласот на минатогодишната претставничка на Евровизија.

Слушнете како звучи гласот на Лара со „Тешко без тебе“ си клик ТУКА.

Видото има лавина позитивни коментари, но најголемо внимание зеде коментарот на Тамара Тодевска.