„Да се глупираше вака на моја забава би го исфрлил“ Топалко легна на подот на настап

ИЗВОРСкопје24
|

Пејачот Милан Топаловиќ Топалко ги изненади сите кога на својот Инстаграм сподели видео од настап.

Имено, фолкерот се опуштил со неколку чаши пијалок, а во еден момент се симнал на подот и почнал да прави склекови додека пеел.

Сето тоа го сподели со своите фанови, а се пофали и со својата физичка состојба.

Па, сега вискито проработи“, напиша Топалко во описот на објавата, додека мислењата на неговите следбеници беа поделени.

„Секогаш подготвен да се забавувам“, „Ако вака се глупираше на мојата забава и се однесуваше како мајмун, ќе го исфрлев“, гласат дел од коментарите.