Да возите шест кучиња на мотор не е невозможна мисија

ИЗВОРскопје24
|

Доколку имате многу миленичиња во домот и мора да ги транспортирате сите одеднаш не е лесно. Особено не е лесно ако немате автомобил, туку единствено превозно средство ви е вашиот мотор.

Превозот на шест кучиња не беше никаков проблем за еден човек кој стана хит на социјалните мрежи.

Младиот Индонезиец го прилагодил својот мотор за да може на него истовремено да ги превезе своите шест кучиња.

Иако ви звучи како невозможна мисија, за него сепак не е. Во продолжение погледнете го видеото како тоа изгледаше:

When people ask me where I see myself when I’m older.. #canggu #bali 😂

Gepostet von Doyoutravel am Sonntag, 8. Dezember 2019