Далеку од луксузно – еве во каква куќа живее Лепа Брена во Мајами

ИЗВОРСкопје24
|

Лепа Брена со сопругот Боба Живојиновиќ е со постојано живеалиште во елитна населба во Белград. Познато е дека освен таа вила тие поседуваат и сопствен имот во Мајами, но тој е со многу помал луксуз од онаа во Белград.

Како што пишуваат медиумите, нивниот дом во Мајами се врбојува во просечни недвижности. Куќата е изградена во 1950 година и е типичина монтажна американска куќа опкружена со огромни вили, па изгледа како гаража за тинејџерски рок бенд.

Домот има две бањи, кујна и трепезарија, а пејачката сама ги завршува домашните обврски.

„Брена таму оди за да се одмара, но ги работи и сите домаќински работи затоа што таму нема слуги и готвачи. Кога ќе го напушти Балкан, Брена е многу обична…“, вели изворот.

Огромната вила на пејачката во Белград се проценува дека вреди 2,5 милион евра, а вредноста на куќата во САД изнесува 950 000 долари.