Дали го препознавате девојчето на фотографијата? Денес е една од најпопуларните пејачки и вистинска дива (ФОТО)

ИЗВОРСкопје24
|

Девојчето од оваа фотографија, со симпатична насмевка и топол поглед денес е вистинска дива, една од најпопуларните пејачки низ целиот свет и не постои човек што не знае барем еден нејзин хит, а ги има многу.

Таа е инспирација на многумина, пејачка која што сите жени је обожаваат, а и мажите. Неофицијално е прогласена за кралица на поп музиката и на сцената е повеќе од 40 години.

Нејзините успеси и перфоманси пробуваат многумина да и ги копираат, но таа е една и единствена. Мајка е на шест деца, а сега има 62 години и сеуште е многу актуелна на сцената. На почетокот на годината дури започна светска турнеа, која за жал поради здравствената состојба мораше порано да ја заврши, односно да ја стави на пауза.

Доколку сеуште се сфативте за кој се работи и не ја препознавте, тоа е Мадона.