Даниел Кајмакоски со големиот хит победи на ТЛЗП, еве на кого му донираше 1000 евра

ИЗВОРСкопје24
|

Победник во 9-тата епизода на шоуто „Твоето лице звучи познато“ е Даниел Кајмакоски.

Наградата од 1.000 евра ќе ја додели на Емилија Стаменчиќ која боледува од церебрална парализа и епилепсија.

Синоќешниот победнички тим е тимот од сезоната 3 кој го сочинуваат Ивана Петерс и Даниел Кајмакоски.

Даниел заедно со Едита Арадиновиќ настапија во улога на двојката која летово ја заинтересира целата светска јавност – Камила Кабељо и Шон Мендес.

Видеото погледнете го ОВДЕ.