Дарко Лазиќ се враќа на музичката сцена: Вака изгледаше првата проба

ИЗВОРСкопје24
|

Дарко Лазиќ претходната година доживеа тешка сообраќајна несреќа од која едвај се спаси.

По долго лекување, пејачот полека оздравува и се враќа на секојдневните активности. По долго време, Лазиќ повторно се фати за микрофонот и повторно запеа.

Имено, Дарко правеше проба, а овој момент го забележа со телефон и видеото се појави на социјалните мрежи.

За потсетување, Дарко оваа година ќе стане татко по втор пат од неговата свршеница Марина.