Денес очекувајте да ви се додворуваат – Дневен хороскоп за 23.11.2019

ИЗВОРСкопје24
|

Месечината во Терезија оваа сабота ја буди нежноста во нас и потребата да сакаме и да бидеме сакани. Слободните души денес ќе бидат во интензивна потрага по партнерот или ќе посветат добар дел од нивниот ден на тактиката за додворување на личност што некое време ја забележавте во вашата околина и која ви се допаѓа. Двојките ќе се грижат за својот партнер за време на овој аспект и ќе уживаат во друштвото на својата сакана личност. Ова е ден за релаксација и мир и уживајте во тоа од утро до мрак!

Овен

Работа: Испочитувајте нечија улога во деловната соработка, бидејќи корисните информации можат да ви го дадат олеснувањето што ви недостасува.
Љубов: Избегнувајте нова расправија со вашата сакана личност. Нема потреба да се докажувате на погрешен начин или против нечија волја. Променете ја вашите тактика.
Здравје: Проверете го притисокот.

Бик

Работа: Во деловната сцена има ненадејни настани кои ве спречуваат целосно да ги реализирате вашите намери. Треба да пронајдете разрешница.
Љубов: Позицијата на Месечината во моментов влијае на вашето сентиментално расположение или потребата од емотивно врзување. Емотивен предизвик или нова авантура може да има свои негативни последици. Понекогаш забранетото овошје носи горчлив вкус.
Здравје: Нема промени.

Близнаци

Работа: Мислата да се биде пред другите ја одразува вашата потреба за доминација или потребата да бидете заведени со нови деловни правила. Непријатноста што ве чека е логична секвенца на настани и реакција на вашето однесување.
Љубов: Нема причина да ги прецените вашите потреби во средбата со саканата личност. Не можете лесно да промените нечија волја и мислење, понекогаш упорноста не е доволна.
Здравје: Проблеми со кожата.

Рак

Работа: Нема причина строго да ги принудите вашите деловни планови, бидејќи новата ориентација во размислувањето и дејствувањето носи подобра сатисфакција. Побарајте нечие стручно мислење или практичен совет.
Љубов: Вие непотребно ја испробувате трпеливоста на партнерот. Можеби ќе жалите за некои изговорени зборови или избрзани постапки. Бидете по трпеливи од вообичаеното кога очекувате нечија одговор или реакција.
Здравје: Добро се чувствувате.

Лав

Работа: Делувате нескромно во најавите за деловни активности и не дозволувате никој да се спротивстави на вашите барања. Вашето авторитативно однесување ќе резултира со различни коментари.
Љубов: Нема потреба да зборувате за работи што не ги знаете доволно или енергично да му се спротивставите на вашиот партнер без добра причина. Чувството на гнев брзо минува, повеќе размислувајте за оние убави работи.
Здравје: Важно е да се опуштите.

Девица

Работа: Вашиот начин на размислување во овој момент е вистински погодок. Деловниот стилот за кој се залагате има позитивен ефект врз вашата популарност кај соработниците.
Љубов: Вие нсмислувате нов изговор за некои неисполнети ветувања, но вашиот партнер има јасни барања и нема да ви дозволи да го туркате на другата страна. Направете нешто како гест на извинување и искрено внимание.
Здравје: Проблеми со грбот.

Терезија

Работа: Вашиот ентузијазам наидува на одредено негодување во друштво на соработниците. Нема потреба да ризикувате околу деловните преговори или во ситуации кога постои некаква форма на забрана.
Љубов: Работите не се толку едноставни колку што сакате да ги претставите пред вашата сакана личност. Бидејќи сонот за среќа не е исто што и среќата.
Здравје: Несоница.

Скорпија
Работа: Важно е да ги прифатите сите неопходни околности во деловна соработка, како и да се придржувате до основниот протокол во однос на соработниците. Понекогаш делувате премногу ситничаво.
Љубов: Се чини дека сте вознемирени и ова е лош предзнак во средбата со саканата личност. Контролирајте ја својата суета за да не испровоцирате некого на лоша реакција.
Здравје: Пад на имунитетот.

Стрелец

Работа: Обрнете внимание на нечија забелешка. Нема причина да бидете премногу оптимисти во деловните состаноци. Умереноста е најдоброто решение во секој поглед.
Љубов: Избегнувајте го лицето кое честопати ви пречи со неговото театрално однесување или високи барања. Направете емотивна дистанца од некого.
Здравје: Добро се чувствувате.

Јарец

Работа: Упорно ги заговарате своите професионални цели и имате одредени барања од кои не сакате лесно да отстапувате. Сето тоа се сведува на можноста да донесувате добри преоценки и да делувате успешно на различни нивоа.
Љубов: Нема потреба да го искушувате лицето со кое сте во љубовна или пријателска врска. Проверете ги вашите критериуми за да добиете пореална слика за тоа што имате заедничко.
Здравје: Прилагодете ја исхраната.

Водолија

Работа: Важно ви е да оставите голем впечаток на вашата околина или на една влијателна личност. Бидете сигурни дека ја задржувате вистинската мерка на вредност и добрите критериуми во деловните преговори.
Љубов: Пренесете го доброто расположение и емоционална инспирација и кај вашиот партнер. Ако сте слободни, прифатете нечија покана или заведувачка игра во друштво на личноста што ви се допаѓа.
Здравје: Главоболка.

Риби

Работа: Ве следат добри околности и фактор на среќа. ЌВе очекува извонреден успех на разни страни. Важно е правилно да се организирате. Постојат резултати кои истовремено ги потврдуваат вашите интелектуални и практични способности.
Љубов: Некој може да ве исполни со емотивнен занес. Новите случувања се добра причина да се направат заеднички планови. Може да почувствувате и ново задоволство.
Здравје: Проблеми со грлото.