Денеска е најбараната пејачка – Ќе препознаете ли кој е на сликата?

ИЗВОРСкопје24
|

Со години е успешна во својата работа и важи за една од најбараните пејачки на естрадата. Таа често истакнува дека семејството е нејзина најголема поддршка во животот што и дава сила да ја гради својата кариера, исклучиво на добри песни и моќен вокал.

“Малата Слаѓа … пред околу четириесет години. Боговача. Селото каде што се роди татко ми, местото каде што поминав среќно детство. Баба Славко и дедо на Србите, мирисот на сатари и домашен леб. Паштета и домат. сладолед (ако среќата ни служи) или шлаг без млеко во кој баба става малини. Турција. Неколку убави безгрижни времиња. Ќе се потрудам моето дете да се чувствува … безгрижно, насмевка, безгранична љубов од семејството. Да се сеќава со насмевка исто како и јас “, напиша Слажа Алегро, а оваа фотографија е направена пред скоро четириесет години.

Оваа интересна фотографија од семејниот албум Слаѓа ја сподели со своите следбеници.