Деновите во карантин ќе ви бидат поубави: Слушнете ја новата песна „Travelers“на „The Chicks“

ИЗВОРСкопје24
|

Во време кога сите сме дома и ни треба нешто плус коа ќе го привлече нашето внимание и ќе ни го направи денот поубав групата „The Chicks“ ја издадоа нивната трета авторска песна, а прва од новиот деби Албум “Travelers”. Тие најавија дека промоцијата на албумот ќе следи понатаму, а како звучи песната можете да слушнете во продолжение:

Целиот проект беше работен од следниот тим:
Музика и аранжман : Александар Чекреџи – Чекре Текст : The Chicks
https://www.facebook.com/thechickss/ https://www.instagram.com/thechicksdevojkite/ Аудио продукција : Александар Ристовски – Принц, Микс и мастеринг : Златко Симионски – Зеко ДоРеМи Продукција, Видео продукција : Иво Иванов