Детали за сообраќајката во Аеродром: Автомобил удрил во велосипедист, па тој „летнал“ врз бебе во количка

|

Денеска околу 10.10 часот во СВР Скопје е пријавена сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „бмв“ со скопски регистерски таблички, управувано од С.С. (58) од Ресен и велосипед управуван од малолетник.

Од ударот по инерција велосипедот удрил во Б.И.М. (37) со количка за дете, во која имало дете.

На велосипедистот и детето им е укажана лекарска помош и констатирани им се телесни повреди, по што се пуштени на домашно лекување, велат од МВР.