Детали за тешката сообраќајка на „Првомајска“, повредени се двајца

|

Двајца возачи се повредени, од кои едниот со тешки телесни повреди, во сообраќајната несреќа која вчера попладне се случи на крстосницата од бул.„Борис Трајковски“ со ул.„Трајко Иванов“.

Од полицијата информираат дека во несреќата учествувале автомобил „фолксваген голф“, управуван од И.М.(26) од Скопје и товарно возило „там“, управувано од Ј.А.(67) од Скопје, двете со скопски регистарски ознаки.

-Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил И.М., констатирани во Комплексот клиники „Мајка Тереза“, а со телесни повреди се здобил Ј.А., констатирани во Градската општа болница „8 Септември“, информира МВР.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје