„Дете сум од село, а живеам бајка“: „Ѕвездата на Гранд“ има вонбарачно дете, а сега закажа и свадба

|

Некогашната учесничка во „Ѕвездите на Гранд“, Биљана Сеќивановиќ ќе се омажи за повеќегодишниот партнер, а парот свадбата ја закажа за мај следната година.

Биљана ги известила своите колеги од естрадата за да не закажаат настап за тој датум, пренесува „Експресо“.

За потсетување, Биљана го има синот Матеа од вонбрачна заедница, така да ова ќе биде нејзино прва нејзина свадба и првпат ќе облече венчаница.

Нејзиниот партнер Аце е татко на шеснаесетгодишната ќерка Николина.

Во една прилика, Биљана изјави дека е дете од село, но дека живее бајка.