Диџеј Мац со порака до Панчо: Нели е срамота на твоите години – сите знаеме и сме свесни што сакаш

ИЗВОРСкопје24
|

Марјан Петровски, или попознат по неговото професионално име Диџеј Маце ееден од нашите јавни личности кои често се огласува на социјалните мрежи и без да трепне се што му лежи на срце искажува. Па така и овој пат тој преку објава на Фејсбук кажа што мисли за неговиот колега Панчо. Објавата ви ја пренесуваме во целост подолу.

Е сега … да се навратам години наназад .. Еве веќе пуштам 19 години музика … АКТИВНО СЕКОЈ ВИКЕНД … повторувам АКТИВНО. Па добро бе Панчо (Shorty P) .. Нели е срамота на твоите години .. кои тераш накај 50ка … па да си здрав и жив до 101 .. да се замараш толку со мене .. и не само со мене туку со сите диџеи .. ???

Дали си свесен дека сите знаеме и сме свесни колку сакаш само ти да пушташ на сите места и само ти да бидеш диџеј ???
Не можеш … знаеш зошто … зошто не си само ти .. има многуууу диџеи … истите ние диџеи .. знаеме дека не бојкотираш по кафичи,знаеме дека не бојкотираш по флаери .. да бидеш само ти … по фестивали и сегде .. истите ние диџеи .. знаеме колку сакаш да си најдобар .. ама НЕ СИ !!!

Зошто се замараш со години наназад со мене ??? Ќутам со години и години .. срамота е еден хуманитарец како тебе .. барем така се преставуваш и те знаеме … да се замараш со мене и да се караш и бојкотираш ДА НЕ ПУШТАМ НА НАСТАП НА САРА ЈО … сериозно ??? Сериозно не дозволи да пуштам музика и зошто ????? Што ти сметам толку ????

Зошто сум ти ЈАС толку важен да не пуштам на Сара Јо ??? Или зошто со години се замараш со мене ???? Што те плаши ??? Dance with the devil ???? Не разбирам … еве да речеме ти си “најдобар” диџеј … па зошто се плашиш да пуштам јас музика ????

Сакал ти да прифатиш или не … Друже терам накај 20 години со музика и настапи .. Низ цела Македонија и надвор од неа
Не сум ти диџејче од 20 годинки … и тоа да знаеш … Сите знаеме дека младите диџеи до тебе .. те насочија во тој Њу Скул на музика и те додржаа да опстанеш како диџеј овие години .. и да им викаш фала додека си жив.

Дали си свесен дека колку години пуштам музика .. исто толку пуштам и од ДНК ???
Да ДНК сте супер .. екстра хитчиња и песни .. и ќе продолжам да те пуштам или ве пуштам .. зошто ве почитувам како дуо ДНК … НО НИКАД НЕМА ДА ДОБИЕШ РЕСПЕКТ КАКО ДИЏЕЈ ОД МЕНЕ … зошто си подмукол и сите знаеме што правиш во позадина .. повторувам СИТЕ диџеи … нема да имаш респект зошто си ужасен лицемерен карактер .. Секогаш сум тој што ти подавал рака каде и да те видел .. Е ТОА СЕ ВИКА ПОЧИТ ПАНЧО.

Но за жал со години ти упорно се замараш со мене и со сите останати … Еден ГОЛЕМ ЧОВЕК И ХУМАНИТАРЕЦ како тебе не му доликува да се замара со помали диџеи од тебе и да се докажува до 100 години … Сите сме заменливи и ти и јас и сите наредни.

И за крај … НЕ МОРАВ ЈАС ДА СЕ ДОКАЖУВАМ КАКО ДИЏЕЈ ПРЕД САРА ЈО … имам јас тука МОЈА ПУБЛИКА СО ГОДИНИ .. заради која и сум сеуште на ДИЏЕЈСКИОТ ПУЛТ И пред истата таа публика јас сум докажан. ЕДИТ: НЕМАМ ПРОБЛЕМ НА БИЛО КОЕ МЕСТО И КАДЕ САКАШ ДА ПУШТАМЕ МУЗИКА, стои во објавата на Диџеј Мац.