Димитар Атанасовски емотивно стопен до ќерката, а неговата порака ги разнежни сите (ФОТО)

loading...

Пред околу два месеци пејачкат Сара Мејс и Тв водителот Димитар Атанасовски за првпат станаа родители и добија нова животна улога која во фокусот ја има малечката Илина.

Само неколку дена откако бебенцето дојде на свет, мама и тато веднаш позираа за социјалните мрежи, но решија да бидат едни од оние познати што не сакаат веднаш да го покажат лицето на својата наследничка.

View this post on Instagram

Кумовите на Давид♥️

A post shared by Sarah Mace (@sarahmace_official) on

Сепак, не можат да се воздржат од фотографии на кои делумно ја покажуваат. Овој пат тоа го направи тато Диме кој стопен од својата ќерка стисната во неговата прегратка, напиша емотивна порака и со тоа само потврди дека врската меѓу татковците и ќерките е посебана.

-Ниедна љубов на светот не е како онаа на таткото за неговата мачечка ќерка, напиша Диме.

Сигурни сме дека татковците и потпораснатите ќерки добро го разбираат неговиот коментар, а пак оние помалите љубовчиња како Илина, тоа силно го чувствуваат.

Извор: Вистина.ком.мк