Викенд хороскоп 16.01-17.01.2021

ИЗВОРСкопје24
|

Овен (21.03 – 20.04)

Денес е ден кога треба да им бидете благодарни и да ги цените луѓето околу вас, а не да ги критикувате. Организирајте нешто убаво за оние кои ги сакате и кои често ве поткрепуваат, а некогаш ве критикуваат со цел да го избегнете правењето на грешки. Соработниците, колегите и шефовите се разочарани од вашата негативност, обидете се да го промените тоа.

Бик (21.04 – 21.05)

Бидејќи поседувате неуморна енергија, искористете ја како што треба. За почеток, учете да креирате односи со околината, но и други работи. Бидете подготвени да ги исполнувате туѓите желби, но ќе видите многу убави работи. Во фаза сте на донесување многу важна одлука. Одморете го вашиот мозок, размислете убаво и донесете ја вашата правилна одлука.

Близнаци (22.05 – 22.06)

Денот може да биле полн со непредвидливи случувања и среќавања. Немојте да бидете преосетливи и не се нервирајте за некои неважни прашања. Многумина ви завидуваат на успехот, а никој не знае колкава е цената што ја плаќате за тоа. Потребно е ситуацијата во која се наоѓате да ја согледувате од поведар агол.

Рак (22.06 – 22.07)

Неколку обврски нема да ви дозволат релаксирано да го започнете денот, но затоа пак ќе надоместите со опуштена вечер во која вашите желби ќе бидат на прво место. Нема да знаете во што или кому да верувате. Ќе мора да ги отфрлите туѓите желби и да се концентрирате на остварување на вашите.

Лав (23.07 – 22.08)

Новогодишното славење заврши и денес повторно треба да им се вратите на обврските, а тоа значи дека почесто ќе бидете опкружени со луѓе кои не ви се допаѓаат. Денес ќе ве нервираат луѓе кои со своите барања ќе ви попречуваат да си ги остварите плановите. Бидете љубезни, но не се плашете да си ги покажете и роговите ако некој ја злоупотребува вашата добрина.

Девица (23.08 – 22.09)

Ќе се најдете во друштво на непознати луѓе, но одлично ќе се вклопите. Вашата страст ќе ви помогне да го освоите вниманието, иако нема многу да се трудите да го постигнете тоа. Не се обидувајте да контролирате се што се случува околу вас. Денес препуштете и се на забавата. Внимавајте некоја Шкорпија која постојано ви нуди совети, нема добри намери.

Вага (23.09 – 22.10)

Се чини дека празничното расположение во вас ја рабудило мрзливоста. Се обидувате да се сокриете и да не ги извршите работните задачи, но време е да се пробудите и да започнете со работа. Денес имате можност да се сретнете со некои поранешни соработници кои ќе ви понудат одлична можност за остварување на дополнителен профит.

Шкорпија (23.10 – 21.11)

Денес планетите ќе ви донесат одредена нестабилност. Тоа ќе влијае и на вашите односи со партнерот или блиските, што може да доведе до несакани ситуации кои ќе ви се вратат. Затоа, бидете внимателни кон оние што ви значат. Иако на работа не оди се како што посакувате, стрпете се малку и покажете повеќе почитување кон вашите работници и соработници.

Стрелец (22.11 – 21.12)

Понекогаш треба да делувате брзо и одлучно без премногу тактизирање. Со саканата личност уживајте во работите кои ви се заеднички. Потпрете се на интуицијата. Посветете внимание на различните информации кои ги добивате за да можете коректно да ги завршите работните задачи. Внимавајте на однесувањето со колегите.

Јарец (22.12 – 20.01)

Ова може да биде сосема солиден ден за оние кои се обидуваат да решат важни проблеми на мирен начин. Нема да отстапите од вашиот став, но сепак некој може да ве убеди во она што го сакате.Немојте премногу да се потпирате на мислењето на другите, допуштете да ве води вашата интуиција и дадете му шанса на некој кој на некој начин ве навредил, ќе покаже добра воља за подобрување на односите.

Водолија (21.01 – 19.02)

Месечината ви носи добро расположение и подготвеност за компромис.Во разговор се впуштате само со оние од кои очекувате да ви излезат во пресрет. Ако тоа не се случи, вие веќе имате резервен план. Можна е средба со Девица, Рак, Јарец или Шкорпија. Размената на идеи ќе ви донесе многу интересни информации за кои не сте размислувале до сега.

Риби (20.02 – 20.03)

Верувате во нечија добронамерност дури и ако до сега не се покажал, барем не према многумина. Вие сте уверени дека со вашето однесување можете да позитивно да влијаете со лицето кое треба да разговарате, особено за некој кој сака да се покаже на работа. Креативните идеи кои ги имате можат да бидат прифатени од вашите колеги ако не отстапувате многу од досегашниот стил на работа.