Доктор Симона Поповска сите знаеме како изгледа во бел мантил, а вака изгледа кога ќе се соблече во бикини

ИЗВОРскопје24
|

Македонската пејачка Симона Попоска, покрај естрадната кариера, заврши и студии по медицина, поточно стана доктор кардиолог.

За нејзините ангажмани и активности кога е во прашање нејзината друга професија поточно доктор Симона, таа е облечена во бел мантил и подготвена да ги извршува своите обврски.

Откако стана дипломиран медицинар, пејачката и докторка Симона Поповска специјализираше на Клиниките во Скопје, но паралелно со тоа реши да си го пополни времето со ново работно место во еден центар за убавина во Скопје.

Кога станува збор за сцената и јавните настани, Поповска белиот мантил го заменува со секси и атрактивни комбинации кои одлично и прилегаат на нејзината фигура.

Меѓутоа, деновиве Симона ниту го облече белиот мантил, ниту пак некоја секси комбинација.

Напротив, секси докторката се соблече, па ментилот и комбинациите ги остави во гардеробер, па се соблече во бикини.

Како и многу други јавни личности кои го искористија летото да заминат некаде на одмор и да уживаат во плажите, така и доктор Симона ги полнеше батериите.

Имено, Поповска во кратките приказни на „Инстаграм“ сподели фотографија од костим во капење каде наѕираат нејзините стомачни.

Веруваме дека Поповска собра енергија за новите активности.

Инаку Симона е родена на 27.03.1992 во Охрид. Образование : ОУ “Григор Приличев во Охрид” СО “Нико Нестор – Струга“ , “Нижо музичко во Методи Патчев иструмент Виолина-Охрид “ Универзитет „Св. Кирил и Методиj“ – Медицина.

Со музика се занимава од шест годишна возраст нејзино прво појавување на сцената е во 1999 година на фестивалот распеано рибарче, на овај фестивал настапува уште две години, а следното музичко искуство е на “Златно Славејче” 2002година. Нејзино прво поголемо искуство е во 2004година на првиот домашен избор за песна за детска евровизија каде се пласира на второто место.

Во 2006 година настапува на истиот избор и се пласира на трето место, следни искуства се на “Канео Фест” каде добива награда за најслушана песна на годината, “Охрид Фест”, “Мелфест во Прилеп каде во тоа време важи за еден од најпрестижните фестивали” каде го освојува второто место. Следи настап на Фешта-1 фестивалот во 2009 каде освои трето место со синглот “Нелетај на Небо”. 2010 година следи краток договор со Продукција Република.

Во 2012година потпишува договор со Горила Продукција која се грижи за сите понатамошни ангажмани и активности поврзани со нејзината кариера. Симона издава сингл за темата “До Крај” за која сними и видео запис со кој се проби врвот на сите топ листи низ Р. Македонија . Потоа следува нејзиниот следен видео запис за песната ,, Летај Високо ,, која е во дует заедно со Филип Кирјаку . Симона го раскинува договорот со Горила Продукција и 2013 година започува соработка со диџеј Ерик Фокс , како The Sound Messengers (проект кој претставува комерцијален хаус , и песни на аглиски јазик ) . Нивната соработка успешно продолжува издаваат пет нумери на англиски јазик . Во 2014 година , Симона настапува на Макфест , и добива награда за најдобар дебитант . Со нумерата ,, Како да заборавам ,, кое е авторско дело на Ерик Фокс , текст Магдалена Цветковска и аранжман Зоран Алексиќ. Симона во октомври 2014 издава спот за нумерата ,, Не е најдобро ,, , дело на Зоран Алексиќ , а спотот е во изработка на Томато продукција . Симона најавува нова песна и спот кој би требало да излезат декември 2014 . За сега е дел од дуото The Sound Messengers и продолжува со работа .

Музички достигнувања: Учесник на детскиот фестивал „Распеано Рибарче“ Учесник на детскиот фестивал „Златно Славејче“ Учесник на “Канео Фест“ Учесник на фестивалот „Мeлфест“ Учесник на фестивалот „Охрид Фест“ Учесник на националниот Избор за песна за детска Евровизија Учесник на фестивалот „ Фешта“ Учесник на многу хуманитарни концерти.