Долго време била куќна помошничка: Мадона ја покажа сестра си

ИЗВОРСкопје24
|

Kралицата на поп музика, Мадона има две сестри и три браќа. Нејзината полусестра сега има 48 години и долго време била куќна помошничка.

Сестрите се гледаат од време на време, но ретко се фотографирани заедно. Пејачката на својот „Инстаграм“ видео со заеднички фотографии на кои може да се види семејството.

Причината за нивниот собир беше нивниот татко.

„Мојот татко порасна како мигрант во САД и преживеа многу трауми, но секогаш работејќи напорно за она што го има. Ме научи на важноста за напорната работа и заработка во животот. Mногу сум благодарна. Ми беше посебно да го прославиме твојот 90 ти роденден со вас и моите деца“, напиша Мадона во описот.

Видеото погледнете го со клик ТУКА.