Дуа Липа ги полуде обожавателите, се соблече и ги покажа заводливите облини

loading...

Младата пејачка Дуа Липа не престанува да воодушевува како со гласот, така и со телото.

Пејачката која се труди на своите настапи да ги воодушеви обожавателите, овој пат се погрижи без зборови да останат оние кои ја следат на социјалните мрежи.

Во костим за капење кој ги истакнува нејзините облини, нурната во базен таа ги поздрави своите обожаватели.

clickbait

A post shared by DUA LIPA (@dualipa) on

Инаку, Дуа Липа е роденa на 22 август 1995 г. во Лондон — англиска пејачка, текстописец и модел.

Нејзината музичка кариера започнала на 14-годишна возраст, кога таа почнала да препејува песни од други уметници на YouTube. Во 2015 година, таа потпишала со Warner Music Group и набрзо потоа ја издала својата прва песна. Во декември 2016 година, документарен филм за Липа бил нарачан од списанието The Fader, насловен како Види во сино.

Нејзиниот прв студиски албум насловен Дуа Липа бил издаден на 2 јуни 2017 година. Од албумот биле издадени седум песни, меѓу кои и песните „Be The One“ и „IDGAF“ кои се нашле во првите 10 на британската топ-листа и песната „New Rules“, која се искачила на врвот на листата. Во 2018 година, Липа била наградена со две награди на доделувањето на британските музички награди, и тоа за најдобра британска соло изведувачка и најдобра нова британска пејачка.

https://www.instagram.com/p/BmfSM7XFEZI/?taken-by=dualipa

heatwave

A post shared by DUA LIPA (@dualipa) on

https://www.instagram.com/p/BmLeK0GF9WV/?taken-by=dualipa

https://www.instagram.com/p/BmGldSSlG1L/?taken-by=dualipa