Џоле Џогани го нападна Огњен Амиџиќ, а водителот ладно му спушти објавувајќи еден негов СМС! (ФОТО)

ИЗВОРСкопје24
|

Џоле Џогани го нападна Огњен Амиџиќ! Денсерот објасни зошто, наводно одбил да да гостува во емисијата „Амиџи шоу“ на популарниот водител.

“Ако еден од гостите одбие да одговори на некое прашање, Огњен му вели да изеде таму некое го*но или така нешто. Тоа не е смешно иниту интересно за никого. Од емисијата прави подсмев, а не програма што треба да биде интересна и забавна за гледачите. Одам во шоуто за да ја промовирам мојата музика и песните, не за мојата сопруга Весна и јас да одговараме на прашања во врска со нашиот приватен живот. Ако не сакаме да одговориме на личното прашање, тој ќе не тера да јадеме некои ѓуб*иња таму што тој ги смислил. Такво нешто не ми паѓа на памет„ – вели Џоле.

Џогани смета дека едни исти изведувачи се форсираат во медиумите и на тој начин и се наметнува на публиката она што наводно е најслушано. Повеќе нема никаква вистинска вредност или квалитет во музиката. Се туркаат едите исти, промовирајќи ги кај народот дека „овие се најпознатите“. Епа, не се“!

Огњен Амиџиќ вели дека танчарот си скокнал самиот во уста со оваа изјава и ја обелоденил пораката со која Џоле барал да биде негов гостин во емисијата!

„Дали има шанси да бидеме во шоуто кај тебе и да го пуштиме нашиот нов спот? Сенида ја направи песната. Јави ми да знам“, напишал Ѓоле во пораката испратена до Амиџиќ на 12 јули.