Ѕирнете во раскошниот дом на пејачката Аделина Тахири

ИЗВОРСкопје24
|

Животот на албанската пејачка со македонска адреса Аделина Тахири се промени од корен. Таа се омажи, а од пред некој месец стана и мајка на синот Јон.

Во 2017 година нешто пред венчавката, Аделина се пресели во една елитна скопска населба надвор од градот, а тогаш на своите следбеници на социјалните мрежи им го покажа празниот стан. Сега, убавата пејачка редовно објавува фото-моменти од својот луксузно уреден дом, како во внатрешноста каде преовладува белата нијанса со златни детали.

Додека рајската градина може да ја погледнете на следното видео.