„Ѕвездата на Гранд“ на 44 години го кажа судбоносното „да“, а еве во каков раскош живее

ИЗВОРСкопје24
|

Пејачката и некогашната учесничка во „Ѕвездите на Гранд“ го изговори судбоносното „да“ на својот свршеник Александар Недиќ. Парот се венчаше во кругот на најблиските членови на семејството и кумовите, а пејачката беше облечена во бела венчаница.

„Љубовта не знае за времето и годините, а јас ќе го изговорам судбоносното „да“ кога ќе биде време за тоа бидејќи не се грижам за коментарите на другите“ изјави Биљана во една прилика.

Сечивановиќ го има синот Матеј кој го доби со бизнисмен од Австралија кој ја оставил веднаш кога дознал дека е бремена, а нејзниот сега сопруг е татко на 16 годишна Николина.

Инаку, Биљана живее во огромна куќа на 3 ката, со огромен двор и базен.

Со помош на нејзината мајка и сестра, Биљана напорно работеше и за една деценија успеа да купи стан во Белград. Пред три години го запозна Александар и со него започна емотивна врска, а неодамна започнаа и заеднички живот.

„Најтешкото помина. Не е лесно да прилагодите два тинејџери кои не се во сродство, а станаа семејство. Исто така на децата треба да им биде јасен односот меѓу нивните родители и личностите кои ги одбрале за свој партнер. Периодот на прилагодување придонесува помали потешкотии, но со љубовта која ја имаме јас и Аца се поминува полесно“ изјави Сечивановиќ.