Една чаша од овој напиток пред спиење ќе стопи се што сте јаделе преку ден

ИЗВОРСкопје24
|

Детоксикацијата е многу важна за човечкиот организам, бидејќи така ги елеминирате токсините од телото, што придонесува за правилна апсорпција на хранливи материи од храната.

Како што пишува Run Healthy Lifestyle, постои неверојатна напивка која има способност да го забрза метаболизмот, да го подобри имунитетот, да го исчисти телото од токсини, но исто така може да ви помогне да го „скинете“ вишокот килограми.

Потребни ви се: половина лимон, краставица, лажичка изрендан ѓумбир и 1/3 шолја исецкан магдонос.

Подготовка: Земете ги сите состојки, ставете ги во соковник и направете неверојатен сок. Пијте од овој сок пред спиење. Резултати ќе забележите брзо.