Една скопска населба утре ќе биде без вода

ИЗВОРскопје24
|

Без вода утре од 8:00 часот ќе останат корисниците од улиците „Мирче Мацан“ и „Ново Маало“ во Општина Центар.

Како што соопшти РЦУК-Скопје, прекинот е заради остранување дефект на водоводна цевка со пречник 80мм на улица „Мирче Мацан“, бр.17.

Корисниците ќе бидат без вода се до завршување на интервенцијата.

Izvor: press24.mk