Елена Ристеска покажа како се вежба во теретана

ИЗВОРскопје24
|

Спортската активност треба да биде наше секојдневие. Пејачката Елена Ристеска во последно време внимава и е физички активна. До пред некое време таа пракитикуваше и јога.

Пејачката е активна на социјалните мрежи па често објавува фотографии од тератана. Во описот на последната фотографија напиша: „ Помеѓу сите обврски, зар не можете да најдете 1час за вежбање од вкупно 24 часа“.

Фотографијата за многу краток период достигна повеќе од 2 000 лајкови, но прв кој остави коментар со симболче на мускули под фотографијата беше Дарко Спејко.