Ева Соколовска се закити со златен медал на натпреварот во Германија

ИЗВОРскопје24
|

Ова македонско девојче неколку години по ред реди големи успеси во Германија. Досега имала 14 натпревари на републичко ниво и на сите тие натпревари го освојувала првото место.

Ева Соколовска (9) освои златен медал на натпреварот по ритмичка гимнастика кој беше одржан во германскиот град Боркен.

Целиот текст прочитајте го ТУКА.