Еве како изгледаше Теа Таировиќ на почетокот на кариерата – Пејачката е речиси непрепознатлива (ФОТО)

ИЗВОРСкопје24
|

Пејачката Теа Таировиќ со години е на естрадата, а Теа во неколку наврати изјави дека и било многу тешко да се „пробие“ на патот до ѕвездите. Сепак, со својата работа и упорност Теа успеа да постигне вртоглава популарност, но патем имаше промени во изгледот, како и повеќето пејачки.

Имено, на социјалните мрежи се појави стара фотографија од Тea Таировиќ од почетокот на кариерата, а забележливо е дека пејачката променила се на себе. Почнувајќи од усните, носот, забите, силиконот во градите, а фризурата и бојата на косата сега се различни. Иако Теа моментално важи за една од најатрактивните пејачки во Србија, очигледно е дека вложила многу труд на својот физички изглед за да изгледа најдобро.

Најавата наиде на позитивни и негативни критики, додека едни сметаат дека пејачката претерала, а други велат дека сè на себе правела умерено. Пишете во коментар што мислите Вие.