„Еве зошто излевам малку сончогледово масло во мијалникот- Бесценет совет од водоводџијата“

ИЗВОРСкопје24
|

Денес за вас имаме еден исклучително корисен совет за оние од вас, кои често отсуствуваат од домот. Можеби ви се случило да се вратите дома, по долго отсуство и да почувствувате непријатен мирис на одвод и застоена вода.

Понекогаш мирисот е толку интензивен, што брзо се шири низ цел дома, а истиот може да настане како резултат на фактот што водата се исушила, односно подолго време не била пуштена.

Искусните водоводџии знаат еден бесценет трик како да го решите овој проблем- Едноставно излејте малку сончогледово масло во одводот на мијалникот, а тоа ќе помогне во создавање соодветна заштита од непријатните мириси.

Следниот пат кога ќе заминете на долг одмор, едноставно пробајте го овој трик.