Ферари ги запре трамваите и автобусите во центарот на Загреб- останал без бензин (ВИДЕО)

ИЗВОРСкопје24
|

На социјалните мрежи во Хрватска е објавено видео од скапо Ферари како го блокира целиот сообраќај во центарот на Загреб.

Новото Ферари застана на крстосница во центарот на загреб , така што не можеа да минуваат тролејбуси и автобуси , како и автомобили.

Патниците со негодување и сочни коментари чекаа сопственикот на автомобилот да отиде до првата бензинска станица за да наполни бензин и да тргне автомобилот.

Додека го полнеше Ферарито со бензин од канистер , се собраа и пешаци околу него , кои им се приклучија на патниците од трамвајот. На нивните коментари се надоврзаа и оние на социјалните мрежи , откако беше објавено видеото од инцидентот.

Svi se naljutili, a kad ono feca, ostala bez đusa. Pa kajsad!!! #direktori #season7

Gepostet von Mario Mlakar am Samstag, 18. Mai 2019

Роналдо се пофали со “ѕвер” од милион долари: Обожавателите полуделе штом седнал во најбесниот автомобил на светот

Кристијано Роналдо е познат како страстен колекционер на скапоцени автомобили, а овој пат се почестил со возење на McLaren Senna.

Роналдо го посетил Монте Карло каде се сретнал со популарниот Луис Хамилтон додека британскиот шампион се спремал за големата трка.

Во меѓувреме, фудбалерот се почестил со опасна машина, McLaren Senna кој е направен во само 500 примероци. Неговата цена е околу милион долари, а еден модел бил продаден на аукција за 1,45 милиони, што за Роналдо сигурно не претставува голема препрека.